Saada kiri

Tapeedi tingmärgid – et teaksid, millega sul tegu on

102.t2.jpg

 

 

liim.jpg

Nendest tingmärkidest on päris lihtne aru saada. Ülalolevad tingmärgid näitavad, kuidas peab tapeedile liimi kandma.

Eelliimitud tapeet – Liim on tapeedile kantud juba tehases. Liimi aktiveerimiseks tuleb tapeeti veega niisutada (üsna haruldane variant).

Kanna liim seinale – Tänapäeval üha rohkem levinud (Easy Up, Nonvowen, Vlies jne.). Tugevdatud pabertapeetide eripäraks on tugevduskiud, mis takistavad tapeedil niiskudes mõõtmeid muutmast.

Kanna liim tapeedile - Traditsiooniline meetod. Seda tasub teha siiski vaid pabertapeetide või paberalusel vinüültapeetide puhul.


mustrikordus.jpg

Vaba paigutus – tähendab, et tapeedil pole vaja mustrit sobitada ning ka seda, et tapeeti ei lähe palju kaotsi. Enamasti juhtub seda siiski vaid ühevärviliste või pikitriibuga tapeetide puhul.

Otse paigutus – tähendab seda, et muster kordub tapeedis horisontaalset liini ning seda ei pea pikisuunas nihutama. Mustri kordust tähistatakse numbriga, nt 53, mis tähendab ühtlasi, et igast paanist läheb 53cm raisku.

Nihutatud paigutus – tähendab seda, et mustrit tuleb pikisuunas nihutada ning mustrisamm liigub diagonaalis. Mustrisammu märgitakse erinevatel tootjatel sealjuures erinevalt. Osa tootjaid märgib sel puhul vaid mustrisammu ära (nt 53cm), teised märgivad nii mustrisammu kui ka selle, mitu sentimeetrit tuleb mustrit nihutada (nt 26,5cm). Viimasel juhul näeks märgistus välja nt nii 53/26.

Ümberpööratav muster – tapeedipaanid paigaldatakse vaheldumisi vastassuundades.

Horisontaalne paigutus – nagu ka nimi ütleb, paigutatakse tapeedipaanid horisontaalselt.


valguskindlus.jpg

Need sümbolid kõnelevad sellest, kui vastupidav on antud tapeet valgusele. See on kasulik eriti siis, kui tapeet asub seinas, kuhu paistab pikalt päikesevalgust.


pesukindlus.jpg

Puhastamine on üks oluline väärtus tapeedil ja tuleb kindlasti kasuks, kui tegemist on näiteks esiku või tualettruumiga, aga ka ühiskondlikes ruumides. Siiski on nii kahe kui kolme lainega tapeedi puhastumiskindlusel vaja arvestada, et mõeldud on pigem pehme käsnaga puhastamist. Seda eriti paber-ja fliistapeedi puhul.
Harjaga pesta tohib enamasti pigem vinüülkihiga kaetud tapeete.


eemaldamine.jpg

Tapeedi ostmisel pole selle seinalt eemaldamise lihtsus tõenäoliselt nr 1 kriteerium, kuid on siiski hea teada. Kõige lihtsam on eemaldada „kuivalt eemaldatavat“ tapeeti. Kuid seda juhul, kui tapeet on paigaldatud eelnevalt seinavärviga värvitud aluspinnale, mitte vanale tapeedile, kipsile vms aluspinnale.

Kuivalt eemaldatav – tapeeti on lihtne eemaldada, tuleb võtta lihtsalt ühest servast kinni ning tõmmata seinast eemale.

Pealmine kiht eemaldatav – tapeedilt tuleb kuivalt ära pealmine kiht. Aluskiht eemaldatakse seinalt niisutades.

Märjalt eemaldatav – Selleks, et tapeeti eemaldada, tuleb see eelnevalt niisutada ning kraabitsaga või pahtlilabidaga maha kraamipida.


Kui soovid abi või on lisaküsimusi, siis võta ühendust:

Kontakt

< tagasi